Mgr. Patrik Repka

Špecializujem sa na fúzie a akvizície, riešenie súdnych sporov, právo nehnuteľností, obchodné právo a softvérové právo.

ADVOKÁT
prepka@polacekpartners.sk
+421 2 3260 9452
profil na linkedin

 
 

„Postarám sa o to, aby riešenie vášho právneho problému bolo profesionálne, vykonané precízne, spoľahlivo a podľa vašich predstáv.“

Na práve ma najviac baví ...

v komplexnosti sa často skrýva detail, ktorý dokáže výrazne zamiešať karty. Právo je navyše živé, neustále sa mení, čo ma núti neustále na sebe pracovať.

Neviem si odpustiť ...

Dobré jedlo, napríklad burger a kvalitnú čokoládu.

Vtip o právnikoch:

Muž príde do kancelárie advokáta a pýta sa ho, koľko si účtuje za svoje služby. "Moja taxa je 300 Eur za 3 zodpovedané otázky" odpovie advokát. "A nie je to príliš drahé?" čuduje sa muž. "Áno, je," odpovedá advokát, "a aká je vaša tretia otázka"?

Bez obáv, u nás je to naozaj len vtip.

Na práci v Poláček & Partners ma zaujalo najmä rovnaké hodnotové nastavenie, rozmanitá a náročná agenda, špecializácia na energetiku, stavebné právo a právo životného prostredia. Presvedčil ma tiež talentovaný tím právnikov, keďže časť z mojich kolegov som poznal už pred nástupom do Poláček & Partners.

Patrik vyštudoval právo na právnickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. Už od druhého ročníka na vysokej škole pôsobil ako právny asistent v menšej advokátskej kancelárii, kde po skončení magisterského štúdia nastúpil na pozíciu advokátskeho koncipienta. V piatom ročníku absolvoval stáž na Veľvyslanectve Slovenskej republiky v Pekingu. Neskôr pôsobil 4 roky ako advokátsky koncipient v medzinárodnej advokátskej kancelárii KPMG Legal s.r.o. V roku 2021 zložil advokátske skúšky s vyznamenaním a pôsobil ako advokát pre spoločnosti patriace do skupiny HB Reavis. Patrik ovláda anglický jazyk a je držiteľom Cambridge International Legal English Certificate (ILEC) na úrovni C1.

Záľuby: Hra na klavíri a turistika