Obchodné spoločnosti, fúzie a akvizície

 

Našim klientom pomáhame pri zakladaní obchodných spoločností, príprave stanov a interných firemných dokumentov, organizácii valných zhromaždení a schôdzí iných orgánov spoločnosti, zvyšovaní a znižovaní základného imania a likvidácií obchodných spoločností. Klientov zastupujeme v konaniach pred obchodným registrom a orgánmi verejnej správy v súvislosti s registráciou korporátnych zmien a získavaním živnostenských oprávnení.

Poskytujeme komplexné právne poradenstvo v oblasti fúzii a akvizícii, vrátane zlúčenia, splynutia a rozdelenia spoločností, prevodov obchodných podielov a akcií, predajov podnikov, predajov vymedzených aktív a investičných vstupov do spoločností.

Naše služby zahŕňajú poradenstvo pri celkovom štruktúrovaní a plánovaní transakcie, realizáciu detailného právneho auditu (due diligence), prípravu transakčných dokumentov, zastupovanie na rokovaniach, zastupovanie pri získavaní potrebných povolení a súhlasov a prípravu post-transakčných dokumentov.

Okrem transakčného právneho poradenstva venujeme osobitnú pozornosť zastupovaniu klientov v sporoch medzi spoločnosťou a spoločníkmi a konateľmi, ako aj v sporoch, ktoré vznikli v súvislosti s realizáciou transakcií v oblasti fúzii a akvizícii.

Stále tomu nerozumiem, skúste mi to povedať VIAC ĽUDSKY

 

NAJNOVŠIE ČLÁNKY NA TÉMU OBCHODNÉ SPOLOČNOSTI, FÚZIE A AKVIZÍCIE

VŠETKY ČLÁNKY

M&A na Slovensku čakajú veľké zmeny / 16 Aug 2023

M&A na Slovensku čakajú veľké zmeny

S účinnosťou od 1. marca 2024 bude právna úprava M&A na Slovensku pod novou hlavičkou. Od tohto dátumu totiž nadobudne účinnosť nový zákon o premenách (zákon č. 309/2023 Z.z.).

Doplnenie identifikačných údajov do obchodného registra / 26 Aug 2022

Doplnenie identifikačných údajov do obchodného registra

Niektoré spoločnosti musia do 30.9.2022 doplniť do obchodného registra identifikačné údaje zapísaných fyzických osôb. Pozrite sa, či sa táto povinnosť týka aj vás.

Bola vaša aktívne podnikajúca spoločnosť vymazaná z obchodného registra? / 11 Jan 2022

Bola vaša aktívne podnikajúca spoločnosť vymazaná z obchodného registra?

Z obchodného registra boli v novembri 2021 vymazané viaceré obchodné spoločnosti. Je medzi nimi aj vaša spoločnosť? Do konca januára máte dodatočnú možnosť vrátiť ju späť do života.