JUDr. Jakub Žák, PhD.

Som expert na konkurzy a reštrukturalizácie,
energetiku, inovácie, stavebníctvo, súdne
a mimosúdne riešenie sporov.

SENIORNÝ ADVOKÁT
JZAK@POLACEKPARTNERS.SK
+421 911 202 279
profil na linkedin

 
 

„Postarám sa o to, aby ste dosiahli optimálne riešenie, pri ktorom predídete komplikáciám, vyriešite problém a vyhráte spor.“

na práve ma najviac baví...

...nachádzanie efektívnych riešení zdanlivo neriešiteľných situácií, najmä moment, keď príde nápad, ako to celé zrealizovať.

neviem si odpustiť...

...nutkanie precestovať celý svet.

Čo získate ak...

...skrížite právnika s knihovníkom? Všetky informácie, ktoré by ste mohli potrebovať bez toho, aby ste porozumeli čo i len slovu.

V POLÁČEK & PARTNERS som preto, lebo mi umožňuje robiť to, čo ma baví tak, ako to považujem za správne. Od počiatku mi imponovalo hodnotové zameranie kancelárie pri zachovaní vysokej miery profesionality.

Jakub Žák vyštudoval právo na Univerzite Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach. Úspešne ukončil doktorandské štúdium zamerané na zmluvu o dielo v stavebníctve a zmluvné podmienky FIDIC. Pred nástupom do POLÁČEK & PARTNERS pôsobil niekoľko rokov v advokátskej kancelárii Nosko & Partners. Ovláda anglický a poľský jazyk.

Obľubuje cestovanie, lyžovanie, cyklistiku, dobrú knihu alebo film.


MOJE ČLÁNKY

ZOBRAZ VŠETKY

Umenie v digitálnom svete a NFT / 8 Feb 2022

Umenie v digitálnom svete a NFT

Regulácia NFT z pohľadu aktuálnej slovenskej legislatívy a právnej úpravy na úrovni Európskej únie nie je úplne jasná. Prečítajte si viac.

REFORMA VÝSTAVBY: Stavebný zákon pre 21. storočie? / 30 Jul 2021

REFORMA VÝSTAVBY: Stavebný zákon pre 21. storočie?

Chystá sa veľká zmena právnej úpravy výstavby a územného plánovania. Návrhy, ktoré majú zodpovedať súčasnej dobe, sú však predmetom širokej diskusie.

Nehnuteľnosť bez príjazdovej cesty. Čo ďalej? / 2 Feb 2021

Nehnuteľnosť bez príjazdovej cesty. Čo ďalej?

Kúpili ste stavbu a vaše meno už svieti v katastri nehnuteľností. Má to ale jeden háčik – jediný možný prístup k nej vedie cez cudzí pozemok. Čo teraz? Riešením môže byť právo prechodu nazývané aj právo cesty.