JUDr. Jakub Žák, PhD.

Som expert na konkurzy a reštrukturalizácie,
energetiku, inovácie, stavebníctvo, súdne
a mimosúdne riešenie sporov.

ADVOKÁT
JZAK@POLACEKPARTNERS.SK
+421 911 202 279
profil na linkedin

 
 

„Postarám sa o to, aby ste dosiahli optimálne riešenie, pri ktorom predídete komplikáciám, vyriešite problém a vyhráte spor.“

na práve ma najviac baví...

...nachádzanie efektívnych riešení zdanlivo neriešiteľných situácií, najmä moment, keď príde nápad ako to celé zrealizovať.

neviem si odpustiť...

...nutkanie precestovať celý svet.

Čo získate ak...

...skrížite právnika s knihovníkom? Všetky informácie, ktoré by ste mohli potrebovať bez toho, aby ste porozumeli čo i len slovu.

V POLÁČEK & PARTNERS som preto, lebo mi umožňuje robiť to, čo ma baví tak, ako to považujem za správne. Od počiatku mi imponovalo hodnotové zameranie kancelárie pri zachovaní vysokej miery profesionality.

Jakub Žák vyštudoval právo na Univerzite Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach. Úspešne ukončil doktorandské štúdium zamerané na zmluvu o dielo v stavebníctve a zmluvné podmienky FIDIC. Pred nástupom do POLÁČEK & PARTNERS pôsobil niekoľko rokov v advokátskej kancelárii Nosko & Partners. Ovláda anglický a poľský jazyk.

Obľubuje cestovanie, lyžovanie, cyklistiku, dobrú knihu alebo film.


MOJE ČLÁNKY

ZOBRAZ VŠETKY

Nehnuteľnosť bez príjazdovej cesty. Čo ďalej? / 2 Feb 2021

Nehnuteľnosť bez príjazdovej cesty. Čo ďalej?

Kúpili ste stavbu a vaše meno už svieti v katastri nehnuteľností. Má to ale jeden háčik – jediný možný prístup k nej vedie cez cudzí pozemok. Čo teraz? Riešením môže byť právo prechodu nazývané aj právo cesty.

Smernica versus sloboda webu / 4 Jun 2019

Smernica versus sloboda webu

Nová smernica EÚ chce chrániť autorské práva. Platformy ako Google, či sociálne siete sa tak stanú zodpovednými za obsah, ktorý im tam užívatelia nahrávajú.

Reforma autorského práva necenzuruje internet a médiám nezaručí viac peňazí / 10 May 2019

Reforma autorského práva necenzuruje internet a médiám nezaručí viac peňazí

Európsky parlament a členské krajiny EÚ schválili reformu autorského práva. Slovensko i ďalšie členské štáty Únie majú teraz dva roky na to, aby smernicu preniesli do svojho vnútroštátneho práva.