Mgr. Vladimíra Muravská, MA

Špecializujem sa na energetiku.

Seniorná advokátska koncipientka
vmuravska@polacekpartners.sk
+421 2 3260 9452

 
 

„Postarám sa, aby sa moje skúsenosti pretavili do vyriešenia vášho problému.“

Na práve ma najviac baví...

analytická činnosť a to, že sa vďaka nej vieme dopracovať od komplexného problému k precíznemu riešeniu. Legislatíva je do veľkej miery odrazom politík, preto ma v záujme predvídateľnosti veľmi zaujíma najmä vývoj európskej energetickej a klimatickej politiky.

Neviem si odpustiť ...

čokoládu, podcast a grishamovky.

Vtip o právnikoch:

Taxikár hovorí počas jazdy zákazníkovi: "Pane, poviem vám skvelý vtip o právnikoch." "V poriadku, ale upozorňujem vás, že som sudca." "Nevadí, poviem vám ho pomalšie."

Páči sa mi, že kancelária sa dlhodobo profiluje vo vybraných segmentoch, čo umožňuje užšiu špecializáciu. Tá je kľúčová, pretože klientovi poskytuje skutočnú pridanú hodnotu.

Študovala som právo na Univerzite Komenského v Bratislave a na Štokholmskej univerzite a Európske interdisciplinárne štúdiá so špecializáciou na energetiku na College of Europe. Popri štúdiu som pracovala ako právny asistent v advokátskej kancelárii a absolvovala som viaceré odborné stáže na Slovensku, v Štokholme a v Paríži. Po promócii som pôsobila v Európskej komisii (DG ENER), v Európskom parlamente ako poradca pre záležitosti týkajúce sa energetiky a životného prostredia a v College of Europe ako expert na záležitosti energetiky a klímy. Do kancelárie Poláček & Partners prichádzam zo sekcie energetiky Ministerstva hospodárstva SR, kde som pracovala ako špecialista na energetickú a surovinovú politiku. Ovládam anglický, francúzsky a poľský jazyk.

Záľuby: Užívam si čas s rodinou, beh pri vode a cestovanie – najlepšie každý víkend na nové miesto.


MOJE ČLÁNKY

ZOBRAZ VŠETKY

Povoľovacie procesy pri OZE budú rýchlejšie / 9 May 2023

Povoľovacie procesy pri OZE budú rýchlejšie

EÚ prináša nástroj, ktorý urýchli povoľovacie procesy pri OZE. Uvoľnenie sa dotkne aj EIA. Viac sa dozviete v článku.