Mgr. ICLic. Pavol Poláček, LL.M., M.A.

Som expert na súdne spory a arbitráže,
energetiku, stavebníctvo, nehnuteľnosti,
fúzie a akvizície.

advokát a partner
ppolacek@polacekpartners.sk
+421 908 625 242
profil na linkedin

 
 

„Postarám sa o to, aby ste sa bezpečne dostali do cieľa. Spolu s tímom špičkových právnikov pre vás pripravíme tú najlepšiu stratégiu.“

na práve ma najviac baví...

...keď sa môžem zahĺbiť do problému a nájsť nečakané riešenie. Vždy ma poteší, keď môžem vidieť ovocie dobre odvedenej práce, či už v úspešne ukončenej transakcii alebo v spravodlivo rozhodnutom spore.

neviem si odpustiť...

...keď môžem rýchlo vypiť horúcu kávu. Ale vypijem len tri denne :-)

V čo verím?

V to čo už dávno povedal Edmund Burke: „Zlé zákony sú najhorším druhom tyranie.“.

Pavol Poláček vyštudoval právo na Univerzite Komenského v Bratislave, európske právo na Université Paris-Est v Paríži a európsku verejnú správu na KU Leuven v Belgicku. V Štrasburgu sa venoval štúdiu kánonického a konfesného práva. Pred založením POLÁČEK & PARTNERS pôsobil ako partner v advokátskej kancelárii Semančín Poláček. Pred tým ako vedúci advokát v advokátskej kancelárii Havel, Holásek & Partners, kde bol zodpovedný za riadenie pobočky v Bratislave. Svoju právnu prax začal v advokátskej kancelárii ULC Čarnogurský. V roku 2008 absolvoval štvormesačný pracovný pobyt v advokátskej kancelárii Yulchon v Soule. Počas štúdii absolvoval stáž v advokátskej kancelárii Thieffry & Associés v Paríži. Ovláda anglický a francúzsky jazyk.

Pavol Poláček je zapísaný ako advokát v Slovenskej advokátskej komore, ako Solicitor pre Anglicko a Wales v The Law Society (aktuálne nepraktizujúci) a ako rozhodca Rozhodcovského súdu Slovenskej advokátskej komory. Renomované medzinárodné ratingové publikácie odporúčajú Pavla Poláčka ako popredného odborníka pre oblasť súdnych sporov, energetiky, nehnuteľností a stavebníctva.

Vo voľnom čase sa rád venuje svojej manželke a 3 deťom, rád varí, číta knihy a chodí na prechádzky.


MOJE ČLÁNKY

ZOBRAZ VŠETKY

G-komponent podľa veľkej novely / 10 Jan

G-komponent podľa veľkej novely

Posledné mesiace boli pre energetiku na Slovensku zásadné. Pred nedávnom parlament prijal dlho očakávanú novelu zákona o podpore obnoviteľných zdrojov energie, zákona o energetike a zákona o regulácii.

Elektromobily predbehli zákony / 1 Oct

Elektromobily predbehli zákony

Elektromobilita je komplexná téma s množstvom vlastných špecifík a zasahuje do celého spektra právnych predpisov. Tie treba postupne prispôsobiť novej realite, tvrdí advokát Pavol Poláček, partner advokátskej kancelárie Poláček & Partners.

Krajský súd potvrdil, že distribučná spoločnosť musí platiť / 26 Sep

Krajský súd potvrdil, že distribučná spoločnosť musí platiť

Krajský súd v Žiline dnes (26.9.2018) potvrdil dve skoršie rozhodnutia Okresného súdu Žilina v kauze G-komponent. Stredoslovenská distribučná tak musí výrobcom elektrickej energie vrátiť takmer sto tisíc eur.