JUDr. Jakub Žák

Som expert na konkurzy a reštrukturalizácie,
energetiku, inovácie, stavebníctvo, súdne
a mimosúdne riešenie sporov.

seniorný advokátsky koncipient
jzak@polacekpartners.sk
+421 911 202 279

 
 

„Postarám sa o to, aby ste dosiahli optimálne riešenie, pri ktorom predídete komplikáciám, vyriešite problém a vyhráte spor.“

na práve ma najviac baví...

...nachádzanie efektívnych riešení zdanlivo neriešiteľných situácií, najmä moment, keď príde nápad ako to celé zrealizovať.

neviem si odpustiť...

...nutkanie precestovať celý svet.

Čo získate ak...

...skrížite právnika s knihovníkom? Všetky informácie, ktoré by ste mohli potrebovať bez toho, aby ste porozumeli čo i len slovu.

V POLÁČEK & PARTNERS som preto, lebo mi umožňuje robiť to, čo ma baví tak, ako to považujem za správne. Od počiatku mi imponovalo hodnotové zameranie kancelárie pri zachovaní vysokej miery profesionality.

Jakub Žák vyštudoval právo na Univerzite Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach. V súčasnosti sa popri práci venuje doktorandskému štúdiu zameranému na investičnú výstavbu a zmluvné podmienky FIDIC. Pred nástupom do POLÁČEK & PARTNERS pôsobil niekoľko rokov v advokátskej kancelárii Nosko & Partners. Ovláda anglický a poľský jazyk.

Obľubuje cestovanie, lyžovanie, cyklistiku, dobrú knihu alebo film.


MOJE ČLÁNKY

ZOBRAZ VŠETKY

Čo je chargeback a prečo by vás to mohlo zaujímať / 15 Nov

Čo je chargeback a prečo by vás to mohlo zaujímať

Chargeback je anglický terminus technicus, ktorý sa dá preložiť ako vrátenie platby. V skratke, ide o proces spätného zúčtovania platobnej transakcie prostredníctvom platobnej karty. Vrátenie platby, ak chcete.

Ministerstvo dopravy ide regulovať aplikácie. Prežijú to? / 15 Nov

Ministerstvo dopravy ide regulovať aplikácie. Prežijú to?

Do parlamentu dorazila novela zákona o cestnej doprave. Vláda tak reaguje na rozširujúci sa trend zdieľanej ekonomiky, hlavne čo sa týka oblasti prepravy osôb.

Prečo je Uber dočasne nedostupný / 29 Mar

Prečo je Uber dočasne nedostupný

Ak ste si dnes „volali Uber“, zistili ste, že služba je dočasne nedostupná. Prečo je tomu tak?