Stoja platobné karty nad zákonom? Dozviete sa od nás na Fin.Techsummite

25 Oct 2018  / AUTORI: Poláček & Partners

Naozaj. Sú situácie, kedy platobné karty stoja nad zákonom. Nepočuli ste ešte o tom? Ani o tzv. chargebackoch? Možno by Vás to mohlo zaujímať.

Chargeback je inými slovami zrušenie platobnej transakcie, ktoré iniciuje banka držiteľa platobnej karty. Od tradičných refundácií sa líši predovšetkým spôsobom, ako na to. Ak chce spotrebiteľ peniaze za zakúpený tovar alebo službu späť, musí kontaktovať priamo obchodníka a riešiť to s ním. Chargeback ale umožňuje obchodníka obísť. Spotrebiteľ sa obráti na banku, ktorá mu vydala platobnú kartu, aby transakciu zrušila. Dôvody zrušenia transakcie banka príliš neskúma. Chargeback mala byť pôvodne forma ochrany spotrebiteľa. Táto neštátna regulácia však prerástla právne predpisy, ktoré nedržali krok s dobou, a stala sa silnou zbraňou v rukách spotrebiteľov, ktorí ju často zneužívajú voči obchodníkom.

Náš právnik Jakub Žák je expertom na inovácie a zdieľanú ekonomiku. O zákutiach chargebacku a o právnych možnostiach, ako sa voči nemu brániť, Vám porozpráva na Fin.Techsummite už 14. novembra . Príďte sa dozvedieť viac.


ĎALŠIE
OD AUTORA

naše novinky

Chambers and Partners ocenila našu profesionalitu a ľudský prístup / 30 Mar

Chambers and Partners ocenila našu profesionalitu a ľudský prístup

Opäť sa nám podarilo umiestniť sa na popredných priečkach v hodnotení organizácie Chambers and Partners.

Ruško pre Váš biznis: COVID-19 a sankcie / 26 Mar

Ruško pre Váš biznis: COVID-19 a sankcie

Pokuty za porušenie opatrení proti šíreniu COVID-19 môžu spôsobiť riadny škrt cez rozpočet. Preto vám prinášame prehľad základných povinností, ktoré by ste mali dodržať ak sa chcete vyhnúť sankciám a prípadnému trestnému postihu.

NOVÝ ZOZNAM ÚRSO: VIAC AKO 100 VÝROBCOV ELEKTRINY PRIŠLO O PODPORU, ZREJME AJ O BIZNIS / 26 Mar

NOVÝ ZOZNAM ÚRSO: VIAC AKO 100 VÝROBCOV ELEKTRINY PRIŠLO O PODPORU, ZREJME AJ O BIZNIS

Úrad pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO) zverejnil zoznam výrobcov elektriny, ktorým zaniklo právo na podporu doplatkom podľa zákona o podpore OZE.