Opäť pri káve: ako sa nestať účastníkom kartelovej dohody

10 Jan 2017  / AUTORI: Ivan Gašperec

Súťažné právo týkajúce sa kartelov má množstvo zrejmých zákazov, rovnako však šedých zón, či na druhej strane tzv. bezpečných prístavov.

Podľa prieskumu a následnej správy Britskej súťažnej autority (CMA) z roku 2015 až 71% opýtaných podnikateľov nevedelo, že dohody o cenách pre ďalší predaj sú zakázané. Rovnako až 60% podnikateľov nevedelo, že rozdelenie trhu je kartelom.

Zaujíma Vás, ako by ste v podobnom prieskume dopadli Vy? Viete v ktorej zóne sa nachádzajú Vaše obchodné stretnutia, postupy, rozhodnutia či zmluvy? Chcete uzavrieť dohodu s konkurenciou, dodávateľom alebo odberateľom a neviete, kde sú hranice? Alebo Vás niekto obvinil z kartelovej dohody a Vy sa potrebujete brániť?

Detailná znalosť súťažného práva týkajúca sa kartelov Vám pomôže predísť poškodeniu reputácie, ušetriť množstvo nepríjemností spojených so sankciami a nestrácať čas rokovaniami na Protimonopolnom úrade SR či Európskej komisii.

Lepšie za štipku prevencie ako za hrsť liečenia.“ V podobnom duchu sa vyjadril už pred viac ako 200 rokmi aj známy americký diplomat a politik Benjamin Franklin.

Preto pre Vás advokátska kancelária POLÁČEK & PARTNERS pripravila ďalší  seminár spojený s príjemným posedením pri káve.

Dozviete sa:

  • o jednotlivých typoch kartelových dohôd a dohôd obmedzujúcich hospodársku súťaž
  • ako sa správať v prípadoch, keď sa zúčastnite na stretnutiach, ktoré je alebo by mohlo byť kartelom
  • o významných prípadoch Európskej komisie a súdov EÚ v danej oblasti;
  • o možnosti získania imunity zo sankcií (tzv. leniency program).

Seminár sa bude konať 9.2.2017 so začiatok o 16:00 hod. v príjemnom prostredí Salónika Tulipán v hoteli Tulip House Boutique Hotel***** na adrese Štúrova 10, 811 02  Bratislava. Parkovanie je  zabezpečené bezprostredne pri hoteli a po potvrdení Vašej účasti Vám zašleme v tomto smere ďalšie inštrukcie.

Vyhnite sa problémom a rezervujte si včas miesto tu!

PS: Oficiálne síce končíme o 17:30, ale nechajte si ešte nejaký priestor. Na neformálne zdieľanie a otázky naviac.