POLÁČEK & PARTNERS:
PRÁVO INAK, ĽUDSKY A EXPERTNE

Pred niekoľkými rokmi sme s Jozefom Semančínom opustili dobre naštartované kariéry v renomovaných právnických firmách a založili vlastnú advokátsku kanceláriu Semančín Poláček. Väčšina našich známych krútila skepticky hlavami. Počúvali sme to často: právnici sú arogantní, drahí a neprinášajú jasné riešenia. A potom ten často opakovaný vtip o dvoch právnikoch, ktorí sa pohádajú na štyroch výkladoch práva.

Povedali sme si, že budeme robiť právo inak. Ľudsky, expertne a s jasne vymedzeným hodnotovým kompasom. Známi pochybovali ešte viac. Neboli sme si istí, či sa trafíme. Verili sme v intuíciu a mali sme sen.

Vďaka vám vieme, že sme sa trafili. Zúročili sme naše zahraničné pôsobenie, znalosť domáceho trhu a prišli s prístupom, ktorý od právnikov nikto nečakal.

Je čas obrátiť list. Hovoríte nám, že od nás potrebujete osobnejšie a cielenejšie zameranie na oblasti, ktoré sa vás týkajú. Počúvame a súhlasíme. S Jozefom sme sa rozhodli zúročiť oceňovaný prístup, ktorý poznáte a samostatne sa špecializovať na vaše problémy.

POLÁČEK & PARTNERS bude riešením pre všetky vaše potreby v oblasti súdnych sporov a arbitráží, energetiky, súťažného práva a nehnuteľností a stavebníctva.

Interlaw

Chceme sa učiť od tých najlepších a prinášať ich know-how na Slovensko. Sme členom elitnej medzinárodnej siete Interlaw, ktorá združuje špičkové advokátske kancelárie po celom svete. Prostredníctvom Interlaw Vám vieme ponúknuť kontakty na tých správnych ľudí, ktorých v zahraničí určite budete potrebovať, a ktorí podrobne poznajú miestne prostredie a zvyky. Interlaw združuje tie najlepšie advokátske kancelárie vo viac ako 140 mestách po celom svete s viac ako 7000 právnikmi.

INTERLAW.ORG

PRÁVO INAK V KOCKE


Sme ako pilot lietadla a vy pasažier. Chcete sa dostať do cieľa bezstarostne, bezpečne a komfortne. Za férovú cenu. Našou úlohou je vytvoriť vám pohodlie, byť blízko k vašim potrebám a myslieť na tisíce expertných detailov, o ktorých ani netušíte, lebo máte dosť svojich starostí. Technický stav lietadla, hladina paliva, stav počasia, letová premávka, vašu batožina. Kým sedíte v našom kresle, ručíme za vás. A vy sa na nás môžete spoľahnúť. Nebudeme vás držať v napätí a neistote, neuchlácholíme vás prehnanými očakávaniami, a ani vám nenasadíme ružové okuliare. Keby ste nebodaj pikovali k zemi, urobíme všetko pre vašu záchranu.

Tak si predstavujeme čistú korektnosť a dôveru, základný stavebný kameň nielen leteckého, ale aj právnického povolania. Ako to chceme dosiahnuť? Tým, že sa budeme držať toho, čo u nás už poznáte:

Chceme za vás myslieť dva kroky vopred. Oceňujete, keď sa na váš prípad pozrie seniorný tím, lebo chcete byť v rukách profesionálov. Každá vec, s ktorou sa na nás obrátite prejde filtrom tých najlepších právnych mozgov v našich radoch.

Človečina a priateľský prístup. Myslíme si, že komplikovanosť je jazykom manipulátorov. Preto právo tlmočíme do jednoduchej človečiny bez ohľadu na jazyk, ktorým hovoríte. My hovoríme slovensky, anglicky, francúzsky a vždy ľudsky.

Na rovinu vám načrtneme stratégiu postupu. Nechceme chodiť okolo horúcej kaše, ani vás vodiť za nos falošnými nádejami. Môžete počítať s férovou a transparentnou cenou, takže budete vopred vedieť za čo platíte. Žiadne skryté náklady a umelé navyšovanie cien.

Prišli sme z prestížnych zahraničných univerzít, takže sa stále vzdelávame a pozeráme po zahraničných trendoch. Neujde nám žiaden nový detail, ktorý vám môže pomôcť. S expertmi na IT bezpečnosť a klientskú spokojnosť vám prinášame riešenia, ktoré našu komunikáciu robia jednoduchšou, rýchlejšou a mimoriadne bezpečnou.

Najlepšou reklamou je vaša spokojnosť s našou dobrou prácou. Preto investujeme do vzdelania našich právnikov. Chceme, aby svoju prácu pre vás robili stále lepšie a rástli odborne v témach, ktoré potrebujete.

A prečo vaše problémy zveriť práve nám?

Lebo za nás hovoria úspechy, ktoré sú spojením vašej dôvery a našej vášnivej túžby tvrdou prácou domôcť sa pre vás spravodlivosti. Nebáli sme sa ísť do rizikových sporov a zastupovať klientov proti všemocným protivníkom. Pre výrobcov zelenej energie sme dosiahli prelomové rozhodnutie Ústavného súdu, i keď prestávali veriť na zázrak.

Zostávame tým, čo dôverne poznáte. V kancelárií používame bezpečnostné systémy, štandardizáciu a know-how, ktoré vám šetria čas, peniaze a dávajú pocit istoty.

Považujete nás za špičkových právnikov na domácom trhu. Áno, stále získavame prestížne medzinárodné a domáce ocenenia. Nerobíme to však kvôli nim. Robíme to kvôli sebe, lebo právo nás baví. A kvôli vám, lebo keď raz vyskúšate ako chutí právo inak, iné už chcieť nebudete.