Mgr. ICLic. Pavol Poláček, LL.M., M.A.

Som expert na súdne spory a arbitráže,
energetiku, stavebníctvo, nehnuteľnosti,
fúzie a akvizície.

advokát a partner
ppolacek@polacekpartners.sk
+421 908 625 242
profil na linkedin

 
 

„Postarám sa o to, aby ste sa bezpečne dostali do cieľa. Spolu s tímom špičkových právnikov pre vás pripravíme tú najlepšiu stratégiu.“

na práve ma najviac baví...

...keď sa môžem zahĺbiť do problému a nájsť nečakané riešenie. Vždy ma poteší, keď môžem vidieť ovocie dobre odvedenej práce, či už v úspešne ukončenej transakcii alebo v spravodlivo rozhodnutom spore.

neviem si odpustiť...

...keď môžem rýchlo vypiť horúcu kávu. Ale vypijem len tri denne :-)

V čo verím?

V to čo už dávno povedal Edmund Burke: „Zlé zákony sú najhorším druhom tyranie.“.

Pavol Poláček vyštudoval právo na Univerzite Komenského v Bratislave, európske právo na Université Paris-Est v Paríži a európsku verejnú správu na KU Leuven v Belgicku. V Štrasburgu sa venoval štúdiu kánonického a konfesného práva. Pred založením POLÁČEK & PARTNERS pôsobil ako partner v advokátskej kancelárii Semančín Poláček. Pred tým ako vedúci advokát v advokátskej kancelárii Havel, Holásek & Partners, kde bol zodpovedný za riadenie pobočky v Bratislave. Svoju právnu prax začal v advokátskej kancelárii ULC Čarnogurský. V roku 2008 absolvoval štvormesačný pracovný pobyt v advokátskej kancelárii Yulchon v Soule. Počas štúdii absolvoval stáž v advokátskej kancelárii Thieffry & Associés v Paríži. Ovláda anglický a francúzsky jazyk.

Pavol Poláček je zapísaný ako advokát v Slovenskej advokátskej komore, ako Solicitor pre Anglicko a Wales v The Law Society (aktuálne nepraktizujúci) a ako rozhodca Rozhodcovského súdu Slovenskej advokátskej komory. Renomovaná medzinárodná ratingová publikácia Chambers Europe odporúča Pavla Poláčka ako popredného odborníka pre oblasť súdnych sporov.

Vo voľnom čase sa rád venuje svojej manželke a 3 deťom, rád varí, číta knihy a chodí na prechádzky.


MOJE ČLÁNKY

ZOBRAZ VŠETKY

Sedem rád ako neprísť v roku 2018 o podporu / 26 Jul

Sedem rád ako neprísť v roku 2018 o podporu

Prísna sankcia odňatia podpory platí aj v tomto roku. Nesplnenie oznamovacej povinnosti Vás môže vyjsť veľmi draho. Prečítajte si niekoľko právnických rád, ako sa vyhnúť zbytočným problémom.

Poláček & Partners prinesie klientom svetové skúsenosti siete Interlaw / 26 Jun

Poláček & Partners prinesie klientom svetové skúsenosti siete Interlaw

Už o niekoľko dní sa staneme súčasťou elitnej medzinárodnej siete Interlaw, ktorá združuje tie najlepšie advokátske kancelárie vo viac ako 140 mestách po celom svete.

Aby vás protischránkový zákon nepripravil o biznis / 14 Jun

Aby vás protischránkový zákon nepripravil o biznis

Čas neúprosne plynie a termín 31. júl 2017 je predo dvermi. Nezabudnite. Vy musíte vždy načas, to len štát ma na všetko času dosť.