Mgr. ICLic. Pavol Poláček, LL.M., M.A.

Som expert na súdne spory a arbitráže,
energetiku, stavebníctvo, nehnuteľnosti,
fúzie a akvizície.

advokát a partner
ppolacek@polacekpartners.sk
+421 908 625 242
profil na linkedin

 
 

„Postarám sa o to, aby ste sa bezpečne dostali do cieľa. Spolu s tímom špičkových právnikov pre vás pripravíme tú najlepšiu stratégiu.“

na práve ma najviac baví...

...keď sa môžem zahĺbiť do problému a nájsť nečakané riešenie. Vždy ma poteší, keď môžem vidieť ovocie dobre odvedenej práce, či už v úspešne ukončenej transakcii alebo v spravodlivo rozhodnutom spore.

neviem si odpustiť...

...keď môžem rýchlo vypiť horúcu kávu. Ale vypijem len tri denne :-)

V čo verím?

V to čo už dávno povedal Edmund Burke: „Zlé zákony sú najhorším druhom tyranie.“.

Pavol Poláček vyštudoval právo na Univerzite Komenského v Bratislave, európske právo na Université Paris-Est v Paríži a európsku verejnú správu na KU Leuven v Belgicku. V Štrasburgu sa venoval štúdiu kánonického a konfesného práva. Pred založením POLÁČEK & PARTNERS pôsobil ako partner v advokátskej kancelárii Semančín Poláček. Pred tým ako vedúci advokát v advokátskej kancelárii Havel, Holásek & Partners, kde bol zodpovedný za riadenie pobočky v Bratislave. Svoju právnu prax začal v advokátskej kancelárii ULC Čarnogurský. V roku 2008 absolvoval štvormesačný pracovný pobyt v advokátskej kancelárii Yulchon v Soule. Počas štúdii absolvoval stáž v advokátskej kancelárii Thieffry & Associés v Paríži. Ovláda anglický a francúzsky jazyk.

Pavol Poláček je zapísaný ako advokát v Slovenskej advokátskej komore, ako Solicitor pre Anglicko a Wales v The Law Society (aktuálne nepraktizujúci) a ako rozhodca Rozhodcovského súdu Slovenskej advokátskej komory. Renomovaná medzinárodná ratingová publikácia Chambers Europe odporúča Pavla Poláčka ako popredného odborníka pre oblasť súdnych sporov.

Vo voľnom čase sa rád venuje svojej manželke a 3 deťom, rád varí, číta knihy a chodí na prechádzky.


MOJE ČLÁNKY

ZOBRAZ VŠETKY

ČO JE POTREBNÉ VEDIEŤ O REGISTRI PARTNEROV VEREJNĚHO SEKTORA ? / 13 Apr

ČO JE POTREBNÉ VEDIEŤ O REGISTRI PARTNEROV VEREJNĚHO SEKTORA ?

Lámete si hlavu nad tým, či ste povinný zapísať sa do registra a čo Vám hrozí? Prečítajte si náš článok.

Pozor na ďalšiu povinnosť / 18 Mar

Pozor na ďalšiu povinnosť

Výrobcovia elekriny z obnoviteľných zdrojov energie sú povinní zapísať sa do registra partnerov verejného sektora. Viac sa dozviete v našom článku.

Kauza Čentéš sa môže opakovať aj v energetike. / 13 Feb

Kauza Čentéš sa môže opakovať aj v energetike.

Zákon o regulácii odsúdil vládu a prezidenta na spoluprácu pri hľadaní nového predsedu ÚRSO. Príbeh Jozefa Čentéša ukazuje, že prezident môže opäť zohrať kľúčovú úlohu.