Mgr. Ivan Gašperec, LL.M.

Som expert na súťažné právo,
štátnu pomoc a európske právo.

advokát
igasperec@polacekpartners.sk
+421 903 909 914
profil na linkedin

 
 

„Postarám sa o to, aby ste robili správne obchodné rozhodnutia a pri tom rešpektovali všetky právne požiadavky.“

na práve ma najviac baví...

...keď klientom pomôžem nájsť riešenie v komplikovaných či zdanlivo bezvýchodiskových situáciách.

neviem si odpustiť...

...z času na čas lenivý víkend, plný nič nerobenia pred TV s donáškou jedla.

Zvyčajne ma dostanete týmto vtipom:

Klient vysvetľuje advokátovi svoj problém príliš komplikovane a zdĺhavo. Advokáta to prestane baviť, tak preruší klienta: „Povedzte mi to prosím čo najstručnejšie. Na zamotanie, komplikovanie a naťahovanie prípadu som tu ja.“ Aj preto chceme byť iní.

Pre spoluprácu s POLÁČEK & PARTNERS som sa rozhodol z viacerých profesných a osobných dôvodov. Talentovaný a ambiciózny tím právnikov pod vedením skúseného partnera Pavla Poláčka, výborná reputácia kancelárie, ako aj veľmi príjemné pracovné prostredie a medziľudské vzťahy boli kľúčové.

Ivan Gašperec vyštudoval právo na Univerzite Komenského v Bratislave. Následne pokračoval v štúdiu európskeho obchodného práva na University of Amsterdam. Pred nástupom do advokátskej kancelárie Poláček & Partners pracoval dva roky ako právnik pre Európsku komisiu v Bruseli na Generálnom riaditeľstvo súťažného práva. V rokoch 2011 až 2014 pôsobil v advokátskej kancelárii Havel, Holásek & Partners, kde sa zameriaval na právne poradenstvo v oblasti súťažného práva, energetiky, životného prostredia a verejného obstarávania. V roku 2010 absolvoval stáž v Európskej komisii, Generálne riaditeľstvo súťažného práva, kde sa venoval problematike poskytovania štátnej pomoci pre veľké investičné projekty. Ivan Gašperec je členom výskumnej a vedeckej skupiny zaoberajúcej sa efektívnou aplikáciou súťažného práva v Slovenskej republike, ktorá pripravuje návrh zmeny slovenského zákona o ochrane hospodárskej súťaže. Ovláda anglický jazyk.

Vo voľnom čase veľmi rád jazdí na koni.


MOJE ČLÁNKY

ZOBRAZ VŠETKY

Opäť pri káve: ako sa nestať účastníkom kartelovej dohody / 10 Jan

Opäť pri káve: ako sa nestať účastníkom kartelovej dohody

Pozývame Vás na špecializovaný seminár spojený s príjemným posedením pri káve. Už čo skoro, 9.2.2017 o 16:00 v hoteli Tulip House Boutique Hotel*****